szukaj
23 Lipca 2016, Sobota, imieniny obchodzą:

Co, gdzie, kiedy?

Imprezy w Świeciu i okolicach. Koncerty, wystawy, festiwale, turnieje, kino, konkursy i festyny. Wszystkie kulturalne i sportowe wydarzenia w Świeciu w jednym miejscu.

24 – 26 czerwca, piątek – niedziela
32. Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych
W piątek 24.06 o godz. 20:15  na Dużym Rynku odbędzie się oficjalne otwarcie Festiwalu.
O godz. 21:30 – w Amfiteatrze wystąpią „Sergiej Kriuczkow & Riverboat Ramblers Swing Orchestra”
W sobotę w godz. 11–13 na Dużym Rynku, osiedlu Marianki (przy Małym Blankuszu) odbędą się występy orkiestr. Na godz. 21:00 w Amfiteatrze planowane jest NOCNE SHOW, na które będą się składać koncerty orkiestr z popisami buławek i majorette oraz wybory MISS i MISTERA FESTIWALU – Amfiteatr.
W niedzielę 26.06 o godz. 15:00 w Amfiteatrze odbędzie się Koncert Galowy.
Gośćmi festiwalu będą:
Miejska Orkiestra Dęta w Pińsku - Białoruś
Youth Brass Band with Majorettes - Lovech, Bulgaria
Sdružení Dechového Orchestru Mladých - Czechy
Vilkaviskis Youth Orchestra and Majorette Group – Litwa
Sanocka Młodzieżowa Orkiestrą Dęta „AVANTI” - Polska
Stowarzyszenie Orkiestra Dęta Świecie – Polska.

24 – 26 czerwca, piątek – niedziela
„Dni Chełmna 2016”
Pierwszego dnia świętowania będzie można uczestniczyć w Ukraińskiej Nocy Kupały, w czasie której wystąpi folklorystyczny zespół z Ukrainy – „Kanivchanka” oraz ZPiT Pomorze. Następnie, w kościele farnym ,pojawi się możliwość wysłuchania koncertu organowego. 
Drugi dzień zaoferuje nam turniej Ultimate Fresbee „Obrona Wzgórza” oraz sposobność do zwiedzenia Baszty Prochowej. Zwieńczeniem dnia będzie występ Tobiasza Staniszewskiego i Ani Rusowicz wraz z zespołami gwiazd.
Ostatni dzień świętowania będzie okazją do odbycia „Spaceru po Chełmnie” i zwiedzenia zabytków miasta. Wystąpi także taneczny zespół dziecięcy z Białorusi. Na koniec odbędzie się koncert „Światowej Muzyki Kameralnej”.
Zobacz PROGRAM „Dni Chełmna”


27 czerwca – 31 sierpnia 2016, poniedziałek – środa, Świecie.
Wakacyjne poranki w kinie „WRZOS”
Od godz. 10:00 do 12:00 najmłodsi miłośnicy bajek będą mieli okazję obejrzeć swoje ulubione filmy w formacie 2D. Koszt biletów promocyjnych wynosi 10zł. Czytaj więcej na: http://www.oksir.eu/a13176.wakacyjne_poranki_w_kinie_wrzos

29 czerwca 2016, środa, Świecie.
Wojewódzkie Artystyczne Konferencje Seniorów

O godz. 10:00 w Świeciu, w sali widowiskowej OKSiR odbędzie się przegląd twórczości seniorów. Uczestnicy mają do przygotowania repertuar o dowolnej tematyce. Oprócz tego czeka na nich obiad w cenie 16 zł. Po zakończeniu przeglądu zostaną ogłoszone wyniki, a następnie rozdanie nagród.

1 – 2 lipca 2016, piątek – sobota, Świecie.
Festiwal Mocnych Brzmień w Świeciu

Świecki OKSiR oraz Michał „ Urgul” Barski organizują imprezę, której celem jest przegląd młodych zespołów, który odbędzie się w piątek 1 lipca o godz. 16:00. Wejściówki w cenie 10 zł można nabyć w Punkcie Informacji OKSiR.
2 lipca o godz. 16:00 na zamku odbędą się koncerty zespołów: Illusion, Hate, Materia, Vedonist, Cinis, Calm Hatchery, Mateo Colon. Wtedy też zagra wyłoniony wcześniej laureat. Bilety na imprezę można nabyć w ramach przedsprzedaży w cenie 30 zł oraz w dniu koncertu w cenie 40 zł w Punkcie Informacyjnym OKSiR w Świeciu oraz na stronie www.kupbilecik.pl.
3 lipca 2016, niedziela, Chełmno.
XX Jubileuszowe Spacerki po Chełmnie 2016 – „Dzieje zespołu klasztornego”

Godz. 10:30 zbiórka przed Ratuszem. Zwiedzanie wraz z przewodnikiem kościoła pw św. Jana Chrzciciela i Jana Ewangelisty, wieży Mestwina, Bramy Merseburskiej, gotyckiej piwnicy, skarbców, krypty ksieni Magdaleny mortęskiej, ul. Dominikańskiej, Starych Plantów.

4 lipca 2016, poniedziałek, Świecie.
Wernisaż prac plastycznych twórczości słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Chełmnie.
Godz. 13:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Sienkiewicza 4.

9 – 10 lipca 21016, sobota – niedziela, Chełmno.
XVII Chełmiński Jarmark Jaszczurczy
Na rynku i deptaku starego miasta odbędą się prezentacje grup folklorystycznych, nie tylko polskich oraz wystawa stoisk wikliniarskich, garncarskich, kolekcjonerskich, bursztynniczych, biżuterii artystycznej. Będzie również możliwość wzięcia udziału w wytwarzaniu różnych produktów z powyższych dziedzin pod okiem specjalistów. Dla najmłodszych przewidziane są zabawy plebejskie. Czytaj więcej na: http://chelmno.pl/?cid=2909.

10 lipca 2016, niedziela, Chełmno
XX Jubileuszowe Spacerki po Chełmnie 2016 – pamięci Małgorzaty Kowalskiej

Godz. 10:30 zbiórka przed Ratuszem. Zwiedzanie wraz z przewodnikiem Akademii Chełmińskiej, murów obronnych, cmentarza, kościoła św. Ducha, szpitala, dawnej rzeźni oraz Browarów Chełmińskich.

17 lipca 2016, niedziela, Chełmno
XX Jubileuszowe Spacerki po Chełmnie 2016 – rowerowa „Na Diabelce”

Godz. 10:30 zbiórka przed Ratuszem. Wycieczka rowerowa wraz z przewodnikiem. Licząca 24 km trasa będzie przebiegała przez Chełmno, Głogówko Królewskie, Żurawią Kępę, Świecie, po czym nastąpi powrót przez te same miejscowości. Istnieje możliwość wypożyczenia za opłatą roweru, fotelika dla dziecka oraz innego sprzętu w wypożyczalni „Włóczykije” przy ul. Storczykowej 5 w Chełmnie.

24 lipca 2016, niedziela, Chełmno
XX Jubileuszowe Spacerki po Chełmnie 2016 – „szlakiem Sióstr Miłosierdzia”
Godz. 10:30 zbiórka przed Ratuszem. Zwiedzanie wraz z przewodnikiem kościoła św. Ducha, murów obronnych Baszty Prochowej ( z zewnątrz), kościoła św. Jakuba Starszego i św. Mikołaja oraz klasztoru z pełnym oprowadzeniem (bez krypty).

Czytaj również