szukaj
27 Października 2016, Czwartek, imieniny obchodzą:

Co, gdzie, kiedy?

Imprezy w Świeciu i okolicach. Koncerty, wystawy, festiwale, turnieje, kino, konkursy i festyny. Wszystkie kulturalne i sportowe wydarzenia w Świeciu w jednym miejscu.

19 października 2016, środa, Pruszcz
Prelekcja radcy prawnego
W Gminnej Bibliotece Publicznej, o godz. 16:00 będzie miało miejsce spotkanie z Michałem Złotnickim, radcą prawnym. Uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się jak zabezpieczyć przyszłość swój i swoich dzieci. Będzie też poruszony temat dożywocia, spadku i testamentu.
Nr tel. biblioteki: (52) 52 127 38.
Wstęp wolny

20 października 2016, czwartek, Świecie
„Miles Davis i ja” – DKF

Film będzie wyświetlony o godz. 19:00 w Kinie Wrzos. Opowiada on historię Milesa Davisa, gwieździe jazzu i nieszczęśliwego człowieka.
Cena biletu: 
12 zł/14 zł; członkowie Klubu 5 zł

21 – 23 października 2016, piątek – niedziela, Świecie, OKSiR
6. Jesień Poetycka

W piątek, pierwszego dnia poetyckiego spotkania, o godz. 18:00 w Cafe Cultura, rozegra się Turniej Jednego Wiersza o statuetkę Zielonego Kota. W trakcie obrad członków Jury, wystąpi Grono Literackie „Zielony Kot”.
W sobotę, od godz. 11:00 do 17:00, w Sali konferencyjnej na pierwszym piętrze, będzie można wziąć udział w Warsztatach twórczego pisania, które poprowadzi Barbara Piórkowska, poetka, pisarka, dziennikarka i krytyk literacki. W zajęciach może uczestniczyć 12 osób.
W niedzielę, od godz. 11:00 do 14:00, w CDP Akademia w amfiteatrze, 12 osób może uczestniczyć w Warsztatach Vedic Art inspirowanych literaturą, prowadzonych przez Katarzynę Hojan – Sitkowską, malarka, poetka i nauczycielka Reiki oraz Vedic Art.
Osoby, które pragną uczestniczyć w warsztatach muszą zapisać się u Kingi Willim (tel. 503 172 876, e-mail: zielony.kot@oksir.eu).
Regulamin Turnieju Jednego Wiersza:  http://www.oksir.eu/_media/_media/regulamin.pdf
Wstęp wolny

25 października 2016, wtorek, Świecie
„Akademia zdrowia w Piątce” – spotkanie z dietetykiem.
W ramach spotkań z serii „Akademia zdrowia w Piątce”,  Filię nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świeciu (Marianki), o godz. 16:00 odwiedzi dietetyk. Uczestnicy tego spotkania dowiedzą się dlaczego warto jeść zielone warzywa oraz co powinno znaleźć się w menu diabetyka.
Każdy ze zgromadzonych będzie miał również okazję dokonać profesjonalnego pomiaru ciała, a także skosztować kulinarnych propozycji zdrowej kuchni.
O szczegółach dowiesz się dzwoniąc pod nr: 52 333 48 10
Wstęp wolny

26 października 2016, środa, Świecie
Kino Dla Kobiet – „Jak urządzić orgię w wielkim mieście”

Spotkanie rozpocznie się o 17:00. Będą na nim obecne panie, które potrafią odmienić wygląd każdej kobiety za pomocą miary oraz swojej wiedzy na temat dobierania odpowiedniego rozmiaru biustonosza. Aż 80% Polek nosi źle dobrany biustonosz, dlatego dwie dzielne kobiety prowadzące swój własny biznes BraMiracle postanowiły odmienić życie kobiet i ich piersi. Oprócz wykładu na temat dobierania biustonosza będzie możliwość skorzystania z fachowej porady oraz zakupu biustonosza. Oczywiście nie zabraknie również naszych kochanych wystawców: AVON, Natur House, Studio Figura, Świat zapachów. O godz. 19:00 rozpocznie się wyświetlanie komedii o „Jak urządzić orgię w małym mieście”. Bezpruderyjna, inteligentna, przewrotna komedia o tym, że za drzwiami każdej sypialni kryje się jakiś sekret.
Bilety na film w cenie 10 zł

29 października 2016, sobota, Świecie
Upiorne nocne bicie rekordów ilości przepłyniętych długości
Od 22:00 do 6:00 każdy będzie mógł sprawdzić swoją wytrzymałość, pokonując długości basenu. Po pływaniu można wziąć udział w darmowej, pokazowej lekcji nurkowania oraz zjeść posiłek regeneracyjny przygotowany przez restaurację Hotelu Vistula. Nad bezpieczeństwem pływających czuwać będą ratownicy. Najszybsi pływacy otrzymaj drobne upominki.
Rejestracja na stronie www.parkwodnyswiecie.com , w recepcji Parku Wodnego i telefonicznie: 52 523 29 50.
Koszt: 7 zł

31 października 2016, poniedziałek, Świecie
Happy Halloween
O 21:30 w Cafe Cultura rozpocznie się impreza, na której zagrają: Larix (BrainWash), Ane (xlnt.rec) i Martha. Cmentarne dekoracje oraz mroczne wizualizacje przeniosą Was w upiorny świat. Zadbają oni o mroczne  elektroniczne beaty  z pod znaku techno czy tech-house przyprawione głębokimi hipnotycznymi vocalami zza światów. Nie zabraknie  mrożących  krew w żyłach drinków i  szotów w strzykawkach. Przebranych poczęstujemy cmentarnym ponczem z kotła wiedźmy Anne Rice.
Wstęp wolny

31 października 2016, poniedziałek, Świecie
Maraton Filmowy Halloween
O 21:30 w Kinie Wrzos rozpocznie się maraton filmowy, podczas którego można zobaczyć horrory: THE CANAL, Irlandia 92' - David odkrywa, że w zamieszkiwanym przez niego domu doszło na początku XX wieku do tragedii. Od tej chwili jego życie ulega diametralnej zmianie. 
WORRY DOLLS, USA 85' - W starym, opuszczonym szpitalu uwięziona zostaje dziewczyna, którą próbuje zabić młody mężczyzna trzymający w dłoniach małe drewniane lalki.
Kiedy gasną światła ,USA 81' - Kobieta jest nawiedzana przez stwora, który pojawia się po zgaszeniu światła. 
Cena karnetu wynosi 20 zł.

3 listopada 2016, czwartek, Świecie
„Żywioł. Deepwater Horizon” – DKF
Film rozpocznie się o godz. 19:00. Jest on zrealizowany z bezprecedensowym rozmachem, oparty na niezwykle dramatycznych faktach. Wybuch morskiej platformy wiertniczej doprowadza do największego wycieku ropy w historii USA. Kapitan Mike Williams otrzymuje informację, że służby ratunkowe nie będą w stanie przyjść załodze z pomocą ze względu na ekstremalne warunki pogodowe. Wiedząc, że w każdej chwili może dojść do zatonięcia platformy, Williams zrobi wszystko, by ocalić swoich ludzi.  
Cena biletu: 12 zł/14 zł; członkowie Klubu 5 zł.

5 listopada 2016, sobota, Chrystkowo
Bieg promujący polska transplantologię

Fundacja Razem Dla Świecia organizuje bieg na dystansie 5 km. Bieg rozpocznie się o godz. 12:00. Zarówno startem jak i meta jest chata Mennonitów. „Oddaj się na Maksa” i w ten sposób wesprzyj tę szlachetną ideę.
Wstęp wolny

18 listopada 2016, piątek, Świecie
Buslav – koncert
o godz. 21:00 w kameralnej przestrzeni widowiskowej OKSiR swój koncert, będący częścią trasy koncertowej promującej nowy, solowy album artysty, który ukazał się 7 października. rozpocznie Buslav. Artysta jest multiinstrumentalistą, kompozytorem i twórcą tekstów. Jego album to prostota formy, która prowadzi bezpośrednio do istoty poruszanych treści. Buslav to projekt odwagi przekroczenia osobistych granic. To opowieść o emocjach, ludzkiej ciekawości i doświadczeniach – ujętych w dźwięki.
Bilety: 15/20 pln w dniu koncertu, dostępne w Punkcie Informacji OKSIR od 2 listopada.

25 listopada 2016, pitek, Świecie, OKSiR
Spektakl Muzyczny „Ciao Ciao Bambina”
O godz. 19:00 w sali widowiskowej rozpocznie się spektakl muzyczny inspirowany życiem Marino Mariniego w wykonaniu Nicola Palladini. Oprócz Palladiniego, który będzie śpiewał, wystąpią: Krzysztof Brzeziński – fortepian, kontrabas i Andrzej Jaworski - gitara akustyczna. W ciągu 70 minut usłyszymy utwory: ''Tu vuo fa l'americano'', ''L'Italiano'', “Azzurro”, “Marina”, ''O sole mio'', ''Love in Portofino'', ''Volare'', “Mamma”, “Guarda che luna”, “Guaglione”, “Kriminal Tango” czy ''Nie płacz kiedy odjadę'' i wiele innych.
Bilety w cenie 25 zł będą dostępne od 3.10 w Punkcie Informacji OKSIR (pn. - pt., w godz. 9:30-16:30).

Oprac. Emilia Drachal

Czytaj również